Mušelín

Dvojitá gázovina neboli mušelín, je 100% bavlněná tkanina tkaná ze speciálně vyhlazených vláken. Unikátní volná vazba zaručuje prodyšnost a pohodlí při používání. Tkanina je jemná, lehká a hladká, používá se k šití dětských výrobků a lehkých letních oděvů. Funguje dobře jako materiál pro šaty, letní halenky, dětské oblečení.

Tento mušelín má certifikát GOTS. 

GOTS je zkratka pro Global Organic Textile Standard.

Jedná se o nejpřísnější mezinárodní certifikaci biotextilu. Cílem certifikace je posílení udržitelnosti a férovosti při výrobě textilních materiálů. To znamená ekologicky čistou výrobu, čímž chrání naše životní prostředí. Certifikát zajišťuje také bezpečné a lidsky důstojné pracovní podmínky farmářů a pracovníků ve výrobě.  

  • Všichni dodavatelé a subdodavatelé musí být certifikováni. 
  • Při pěstování organické bavlny se nepoužívají pesticidy. 
  • Výrobci splňující požadavky GOTS jsou také zavázáni k postupnému snižování spotřeby energií a vody na pěstování a výrobu. Při šetrném způsobu pěstování biobavlny se ušetří až 90 % vody oproti běžnému způsobu pěstování. 
  • Certifikace GOTS pokrývá také principy Fair Trade. Farmáři a zaměstnanci jsou ohodnoceni důstojnými mzdami, mají regulovanou pracovní dobu, bezpečné a spravedlivé pracovní podmínky a není dovolena dětská práce.

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...